MENÜ

Škoda siker új verdával

A Škoda ünnepelte a briliáns WRC bemutatóját az új Fabia R5-nek, a Rally de Portugal-n. Az új Škoda Fabia Rally autó kitartó tesztjén 324.18 km-t teljesítettek sikeresen, az első 5 szakaszon a legjobb köridőt futották meg a WRC2 kategóriában, az FIA World Rally Championship-en. Az új Fabia R5 tökéletesen dolgozott mindkét versenyen, aminek köszönhetően sikeres hétvégét zártak. Múlt szombaton Jan Kopeckỳ/Pavel Dresler (CZ/CZ) győztes páros volt a 43. Rally Českỳ Krumlov versenyen.

A Škoda párosai Esapekka Lappi/Janne Ferm (FIN) és Pontus Tidemand/Emil Axellsson (S) versenyző párosok sikeres eredményeket értek el a WRC-ben, ami a pódiumi helyezést jelenti. A WRC2 utolsó napján Lappi 41.0 másodperccel volt gyorsabb az élen álló Nasser Al-Attiyah-nál (Q). Az új generációs Fabia rally autó bemutatója jól sikerült, amivel visszatérnek az Asia Pacific Rally Championship-be (APRC) is, amikor megvédik vezető pozíciójukat a június 19-21 között tartott Ausztráliai rally-n. A következő FIA World Rally Championship (WRC) június 11-14 között lesz Sardinia-n, mellett az Európai bajnok Lappi uralkodik az Asia-Pacific Champion-on - Jan Kopeckỳ-vel a Fabia R5-ben. Portugáliában Esapekka Lappi első 5 szakasz legjobb idejét futotta meg a WRC2 ranglistán, az új Fabia R5-vel.